Wiewiórki – Sprzątanie świata

https://photos.app.goo.gl/TRrfFbrZJP8ZiYd48

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać „naszą Ziemię”. W tym celu wybraliśmy się do pobliskiego lasu zaopatrzenia w rękawice ochronne i worki na śmieci. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajomy teren.  Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe  środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim  próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie –  „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciakom już od najmłodszych lat. Nasze przedszkole na co dzień starannie dba o segregację śmieci, czystość pomieszczeń, jak i samego otoczenia. Przestrzegają tej zasady tak dorośli jak i dzieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Skip to content