Wiewiórki – Wycieczka do Nadleśnictwa – Celestynów

https://photos.app.goo.gl/88uygqqPr3EAbdwj7

29 października nasza grupa udała się do Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie w Celestynowie. Na początku naszej wyprawy pani leśnik zabrała nas do magicznego lasu w którym mogliśmy obejrzeć różne zwierzęta oraz usłyszeć ich dźwięki, aby podczas wypraw do prawdziwego lasu móc je rozpoznać. Mogliśmy również obejrzeć wspaniałą makietę lasu na której było mnóstwo ciekawych elementów do zobaczenia. Makieta posiadała magiczne szuflady w których kryły się wspaniałe okazy. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób sadzi się lasy, jakich przyrządów się do tego używa oraz jak leśnicy oznaczają drzewa ścięte. Ostatnim krótkim punktem naszej wycieczki był spacer oraz poznanie kilku ciekawostek na temat leśnych roślin i zwierząt.

Wycieczka była dla nas wspaniałym doświadczeniem i liczymy iż uda nam się kiedyś tam powrócić.

 

Skip to content