Wiewiórki – Sałatka jarzynowa

https://photos.app.goo.gl/6Wx8eFEi7wX67hN37

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa Wiewiórek  postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy wyposażony był w deskę do krojenia i nożyk –  przystąpiliśmy  do krojenia wcześniej ugotowanych przez przedszkolne panie kucharki warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały  sałatkę warzywną, przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie  sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

Podczas jej robienia przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec  dzieci  próbowały własnoręcznie przygotowanej sałatki 🙂

Skip to content