Grzybki – Tropem Dinozaurów: Tyranozaurus Rex

https://photos.app.goo.gl/zfu2Z6Hj9LFSHHNz7

Dziś po raz pierwszy ruszyliśmy tropem dinozaurów. Zaczęliśmy od króla wszystkich dinozaurów – Tyranozaurusa Rexa. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał i czym się żywił, a także użyliśmy sznurka, żeby lepiej wyobrazić sobie jego wymiary. Okazało się, że gdyby czworo z nas stanęło jedno na drugim, to dopiero osiągnęlibyśmy jego wysokość! Zobaczyliśmy też, jakiej wielkości miał zęby i porównaliśmy wielkość naszych stóp z z modelem odcisku jego łapy. Potem sami zamienialiśmy się w T-Rexy i bawiliśmy się przy piosence o Tyranozaurze z bajki „Dinopociąg”. Na koniec założyliśmy okulary 3D i zobaczyliśmy trójwymiarowego Tyranozaura na specjalnej ilustracji. Ciekawe, jakiego dinozaura spotkamy za miesiąc?

Zajęcia zrealizowane w ramach innowacji „Tropem Dinozaurów”.

Skip to content