Sosenki – Kwiecień miesiącem czytelnictwa

https://photos.app.goo.gl/YRWR5TdtEN5a8FZQA

Kwiecień w naszym przedszkolu jest miesiącem czytelnictwa z tej okazji rodzice naszych przedszkolaków oraz uczniowie klasy „0” Szkoły Podstawowej nr 353 chętnie włączyli się w tę akcję. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni i odważni rodzice przychodzili do przedszkola i czytali wybrane przez siebie książki. Wśród utworów literatury dziecięcej znalazły się opowiadania, bajki, baśnie oraz wiersze. Przedsięwzięcie miało na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie potrzeby dbania o książki i szanowania ich,  rozwijanie wyobraźni i aktywności intelektualnej, wzbogacenie wiedzy o świecie, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz uczniom SP 353 za włączenie się do naszej akcji, a dzieciom gratulujemy tak wspaniałych  i odważnych rodziców.

Skip to content