Sosenki – Wycieczka do Biblioteki

https://photos.app.goo.gl/1eUTDFo742quvxs37

W poniedziałek 6 maja dzieci z grupy SOSENKI wybrały się do Biblioteki. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie dzieci wykonały przepiękne zakładki do książek, które później mogły zabrać ze sobą. Żegnając się z panią dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

 

Skip to content