Sosenki – Innowacja pedagogiczna: Wisła

Sosenki – 04.02,2021 – Innowacja pedagogiczna Wisła / Google Photos

Innowacja pedagogiczna
„Legendy znamy-plastycznie je opowiadamy”
Od października w naszej grupie prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Legendy znamy-plastycznie je opowiadamy”. Celem innowacji jest zapoznanie dzieci z różnymi legendami oraz następnie plastyczne opowiadanie legendy. Są to prace indywidualne lub tak jak było tym razem – grupowe.
Dziś poznaliśmy legendę „Wisła”. Następnie dzieci miały za zadanie w grupach kilkuosobowych namalować farbami Wisłę oraz ozdobić jej brzeg. Każda grupa wykazała się ogromną kreatywnością, pojawiły się statki oraz mostki, a także wiele kwiatów, słońca oraz plaży. Praca była bardzo emocjonująca dla niektórych, a także było wiele małych wypadków z rozlaną wodą oraz brudnymi rękoma a czasem i ubraniami.